Často kladené dotazy

Zajištuje GRAPECARE kmenové zaměstnance do firem nebo pracovníky na dočasné přidělení?

GRAPECARE zprostředkovává pouze kmenové zaměstnance do firem.

Jak zaměstnance vybíráte, když pracují a žijí tak daleko?

GRAPECARE není přeposílačem životopisů, tak bychom nemohli zajistit vysokou kvalitu naší práce. Osobní pohovory probíhají v zahraničí s našimi pracovníky a spřízněnými agenturami. Proveřené a otestované kandidáty kolegové doporučí našim pracovníkům v Brně, kteří si každého uchazeče prověří přes videohovor. Poslední slovo má samozřejmě zaměstnavatel, který se rozhodne na základě profesních videí a životopisů, které mu předložíme.

Může si zaměstnavatel sám filipínské pracovníky předem otestovat?

Filipínské pracovníky si zaměstnavatele může vyzkoušet v testovacím centru přímo na Filipínách. Zaměstnavatele na Filipíny doprovodíme a k otestování předchystáme poměrne velké množství pracovníků. Zaměstnavatel si může s každým uchazečem promluvit, otestovat jeho manuální zručnost a poté se rozhodnout pro najmutí. Náklady na cestu, ubytování a testování pracovníků hradí zaměstnavatel. S klienty jsme testovali například svářeče, elektrikáře, skladníky VZV, řezníky, pekaře, pracovníky do pohostinství, atp.

Je možno si otestovat předem pracovníky z Ukrajiny?

Ano, zajistíme, aby ukrajinský uchazeč přijel do Česka k vám do firmy a zkusil si profesi přímo na pracovišti. Poté se rozhodnete, zda-li máte zájem pracovníka zaměstnat. Náklady na pracovní pohovor do ČR většinou hradí zaměstnavatel. Je to ale malá investice, která se opravdu vyplatí.

Na jak dlouhou dobu si pracovníky můžeme zajistit?

Zajišťujeme krátkodobé pracovní povolení na 3 měsíce s opakovanými vstupy do ČR – tak je možné ideálně pokrýt sezonní práce. Většinou ale zajišťujeme zaměstnavatelům pracovníky na 2letá víza (tzv. zaměstnanecké karty) s možností prodloužení na další období.

Co je potřeba ze strany zaměstnavatele pro získání zahraničních pracovníků?

O veškerou agendu se stará naše firma. Od vás potřebujeme pouze pracovní smlouvy a potvrzení o ubytování. Zbytek nechejte na nás. Během celého procesu jsem s vámi v kontaktu.

Kdo zajišťuje cizincům ubytování, když žádné nemáme?

Pokud zaměstnavatel nevlastní nebo nemá zajištěnou ubytovnu (ideální stav), je třeba ubytování nutně řešit před samotným náborem zaměstnanců. Je možné si sehnat ubytovnu, byty, pronajmout pracovníkům rodinný dům apod. Některé firmy si staví na svém pozemku obytné, moderní kontejnery. S ubytováním firmám vypomáháme.

Kdo ubytování zaměstnancům hradí?

Ve většině případů hradí ubytování zaměstnavatel a zaměstnanec si na ubytování pouze přispívá. Záleží to na výši mzdy – pokud zaměstnanci pracují za nejmenší možné mzdy, ubytování hradí zaměstnavatel. Je třeba si uvědomit, že cizinci se relokují do ČR zejména z důvodu lepšího výdělku.

Je administrativně náročné zaměstnávat cizince?

Ne, na cizince se vztahuje český zákonník práce se vším, co obsahuje. Jediná povinnost zaměstnavatele je nahlásit na příslušném úřadu práce nástup do práce a ukončení.

Jak dlouho celý proces najmutí trvá?

Pracovníky na krátkodobé vízum zajistíme zhruba do 1 měsíce a pracovníky na zaměstnaneckou kartu na 2 roky za 3 - 5 měsíců.

Jaké jsou garance ze strany GRAPECARE, když nejsme se zaměstnancem spokojeni?

GRAPECARE garantuje výměnu uchazeče zdarma během zkušební lhůty 3 měsíců. 

Máte další otázky?

Zeptejte se nás a rádi se Vám ozveme zpátky.