Zkouška filipínského svářeče

Český trh práce se potýká s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců, svářeče nevyjímaje. Jako řešení se nabízí pracovníci z Filipín. Ti jsou českými zaměstnavateli stále více vyhledáváni. Filipínští zaměstnanci jsou spolehliví, flexibilní, loajální a jsou více motivováni k práci. Mohou se chlubit několikaletou praxí v oboru, dovednostmi a vysokou kvalifikací.

Aby se čeští zaměstnavatelé mohli přesvědčit o jejich kvalifikaci a dovednostech, dali jsme hlavy dohromady a vymysleli projekt „Zkouška filipínského svářeče“. V pilotní fázi projektu projevilo zájem o zkoušku svářeče 10 strojírenských firem. Zkouška probíhala přímo ve firmách, kde si manažeři a mistři mohli svářeče z Filipín vyzkoušet a podrobit ho svářečské zkoušce.

Po domluvě přijela do firem naše manažerka Lenka spolu s filipínským svářečem Jessiem, který aktuálně žije v České republice a pracuje nedaleko Brna. Jessie souhlasil s prezentací svých dovedností i pro ostatní české firmy. Do České republiky přicestoval za prací díky GRAPECARE.

Firmy si pro Jessieho připravily zkoušku, která se skládala z jednotlivých svářečských úkolů. Předmětem zkoušky byla nejen kvalita zpracování ale i ukázka jednotlivých svářečských metod. Mezi předváděné metody patřily MIG/MAG, TIK a MMA. Jessie prošel ve všech firmách.

V 8 firmách se po zkoušce rozhodli objednat u nás svářeče z Filipín. Aktuálně pro ně zajišťujeme nábor a staráme se o celý proces jejich výběru včetně legislativních úkonů. Manažeři se rozhodli, že si chtějí otestovat i svoje budoucí pracovníky. V srpnu pro ně budeme Filipínce testovat v testovacích centrech přímo na Filipínách. Kvůli aktuální situaci zatím bez přítomnosti zaměstnavatelů. Ti jsou o všem informováni a k dispozici budou mít nahrávky z pohovorů i z testování. Zbylé dvě firmy si prozatím nechaly čas na rozmyšlenou. Jedna z nich však filipínské svářeče plánuje využít na zakázku v příštím roce.

Pro velký úspěch celého projektu Zkouška filipínského svářeče jsme se rozhodli nabídnout možnost vyzkoušet si svářeče i dalším firmám. Pokud máte i Vy zájem vyplňte registrační formulář a my se Vám ozveme.

Pokud máte zájem o zkoušku filipínského svářeče zdarma, zanechte nám kontakt a my se Vám ozveme.